Ana Jüri

Ana Jüri

JÜRİ BAŞKANI
Roger Worrod | İsviçre
E-mail: wuzzy@hispeed.ch
 
Royal Academy Of Dramatic Art’dan bir aktör olarak mezun oldu. Ken Russell’in ödüllü başyapıtındaki “Bruder” rolünde oynadı. “Song Of Summer” bir yönetmen olarak Malta hakkında yazıcı, anlatıcı olarak 4 belgesel yaptı. Gian – Maria Volanté, Bud Spencer ve Fabio testi için seslendirmesini yaptı. Ayrıca bir yazar olarak yaklaşık 3000’e yakın görsel-işitsel prodüksiyon üzerinde çalıştı.

 

 

JÜRİ ÜYESİ
Ovidiu Dumitrana | Romanya
E-mail: ovidiu.dumitrana@gmail.com
 
Ses video alanında deneyime sahiptir. TV Olgenya’da yapımcılık, (belgesel, artistik, sunum filmleri) yerel ve ulusal TV kanallarında 70’den fazla film yaptı ve bu filmlerle çeşitli ödüller aldı. 20’den fazla ulusal ve uluslararası ödül aldı. Şu anda film yapımcısı ve AB destekli projeler için halkla ilişkiler ve medya uzmanı olarak görev yapmaktadır. Birkaç yıl Romanya hükümetinde halkla ilişkiler ve kitle iletişim uzmanı olarak çalıştı.  

JÜRİ ÜYESİ
Elena Romanato | İtalya
E-mail: elena.romanato@alice.it
Milano'da Iulm ve Milan Siyasi Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Fakültesi mezunu, serbest çalışan bir gazetecidir. 1996 yılından bu yana radyo, televizyon ve yayın hakkında aylık bir dergi olan Millecanali Magazine'de çalışmaktadır. Editör olarak çalıştığı Computer Arts - Future Media Italy'de Eurosatand Millecanali dergisi için yazılar yazmıştır. Şu anda La Stampa ve Neslinet gazetesi için çalışmaktadır.

JÜRİ ÜYESİ
Akın Ülkü Sevinç | Türkiye
E-mail: sasi70@gmail.com

2009 yılından bu yana değişik disiplinlerde yerel, ulusal ve uluslararası kültür, sanat, tarih proje ve etkinlikleri organize etmekte ve yönetmektedir. 2011 yılında kurduğu Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND)'nin 4 dönemdir başkanlığını yapmaktadır. 8 kurmaca film, 1 kent tanıtım filmi, 1 belgesel film ve 1 video klip projesinin yapımcılığını ve proje yönetmenliğini gerçekleştirmiştir. 2013 yılından bu yana “Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Festivali” ve “Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması” etkinlikleri organize etmektedir. 2018 yılında başlattığı "İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali"nin kurucusu ve başkanıdır.

 

JÜRİ ÜYESİ
Haluk Arda Oskay | Türkiye
E-mail: ardaoskay@gmail.com
 
1981, Ankara Doğumlu. Lisans Eğitimini Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde yapmıştır. Sanatta Yeterlik: Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar.  Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla, ulusal ve uluslararası bir çok sanatsal etkinlikte yer alarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.
JÜRİ ÜYESİ
Korhan Günay | Türkiye
E-mail: korhangunay@gmail.com
 
1973 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV bölümünden mezun oldu. (1997-2002)
Marmara Üniversitesi Sinema TV bölümünde Yüksek Lisans yaptı(2003-2005).
2008 yılından bu yana dizi film yönetmeni, senaryo yazarı ve genel koordinatör olarak pek çok proje gerçekleştirdi.
JÜRİ ÜYESİ
Darko Kovič | Sırbistan
E-mail: darkokovic@yahoo.co.uk
 
Belgrad Dramatik Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Film ve TV Prodüksiyonu KRUG'da Teknik Direktör olarak görev yaptı.
 Niš Belediye Meclisi - Medya tanıtım tasarımcılığı, Sırbistan Radyo Televizyonu(RTS) ve Niš Televizyonu'nda  kameraman ve resim tasarımcısı, birçok kısa ve belgesel filmin, TV dizisinin, medya kampanyasının, tanıtım filminin ve müzik spotunun yazarlığını gerçekleştirmiştir.
 
JÜRİ ÜYESİ
Elif Edes Tapan | Türkiye
E-mail: eliftapan@yahoo.com
Notre Dame de Sion Fransız kız lisesini bitirdikten sonra, Washington D.C. ve Floransa`da güzel sanatlar ve fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan Elif Edes Tapan, gastronomi eğitimini 1989 - 1990 yıllarında Paris Cordon Bleu’de almıştır. Elif Tapan, halen devam eden “Elif ile Lezzet Yolculuğu” programı öncesinde  “44 Tabak Aşk”, “Mutlu Mutfak” ayrıca film ve yemek konularını birleştirdiği “Olsa da Yesek” adlı üç televizyon programı hazırladı sunmuştur. Çeşitli uluslararası film festivallerinde jüri üyeliği yapmaktadır.
JÜRİ ÜYESİ
Engin Benli | Türkiye
E-mail: engin.benli@mynet.com
İlk öğretimini, İzmir'de tamamladıktan sonra lisans eğitimini Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 yılında tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak başladı. Ardından 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda stajyer sanatçı olarak görev yaptı. Kurulduğu yıl olan 1997 yılından bu yana İzmit Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak yer almaktadır. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra çeşitli sinema ve televizyon dizilerinde rol almaktadır.
Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.