Ön Jüri Üyeleri

Ön Jüri Üyeleri
PRE-SELECTION JURY
Iulia Puica, Moldova
2012 yılında Moldova Müzik Tiyatro ve Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. Film yönetmeni ve editörlüğünün yanısıra ve animasyon yönetmeni olarak master derecesi bulunmaktadır. 2013 yılından bu yana yönetmenlik yapmaktadır. Iulia, Almanya, Portekiz, Japonya, Romanya ve Moldova'dan uluslararası ekiplerle çalışma konusunda büyük deneyime sahiptir. Ulusal ve uluslararası birçok film festivalinde ödül almıştır. 2018'den bu yana Japonya'da yönetmen olarak çalışıyor. 
PRE-SELECTION JURY
Hüseyin Urçuk, Türkiye

1983 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğdu. 1998 yılından itibaren aktif olarak tiyatro sanatı ile ilgilenmeye başladı. 2012-2014 yılları arasında Anadolu Üniversitesinde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nü bitirdikten sonra Kibele Sanat Evi bünyesinde Fotoğraf ve Sinema çalışmalarını yürütmeye başladı. 2016 yılında “ENTROPİ” isimli deneysel kısa film projesi ile yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde yer alarak ödüle layık görüldü. 2018 yılında “BARKOD “isimli kısa film senaryo çalışması ile birçok festivalden ödülle ayrıldı. 2019 yılında senaryosunu yazdığı “EJDERHA” isimli kurmaca kısa filmde oyuncu olarak yer aldı.

PRE-SELECTION JURY
Çağatay Çelikbaş, Türkiye
 
23 Şubat 1995'te Balıkesir'in Edremit ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladıktan sonra, 2013 yılında, Ege Üniversitesi; İletişim Fakültesi; Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. 2015 yılında ise Reklamcılık bölümünde yan dal eğitimine başladı. 2017 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı okulda belgesel alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Kurmaca, belgesel, tanıtım filmi ve fotoğraf alanında birçok çalışmaya imza attı. Yönetmenliğini yaptığı ‘’Aktör’’ ve ‘’Saklı Cennet’’ belgeselleri birçok ulusal ve uluslararası festivalde finalist oldu, ödüller aldı. Ulusal ve uluslararası yarışma ve festivallerde jüri üyesi olarak görev aldı. Halen tanıtım filmleri ve kısa film projelerine devam etmektedir.
PRE-SELECTION JURY
Gazanfer Biricik, Fransa
15 Nisan 1977'de Fransa'nın Saint-Dié-Des-Vosges kentinde doğdu. 1990'dan beri öyküler, senaryolar ve şiirler yazıyor.  2018'de çektiği kısa film "GAB" ile uluslararası festivallerde birçok ödül kazandı. 2019'un sonuna kadar 138 seçimle toplam 59 ödül kazandı.  Şu anda La Vie Parigo ile birlikte çeşitli uzun metrajlı film ve dizi (gösteri), drama ve bilim kurgu projeleri üzerinde çalışıyor.
 
 
 
 
PRE-SELECTION JURY
Meral Özdemir, Türkiye
She was born in Gaziantep. She graduated from The University of Harran, the academy of Radio and Broadcast in 2006. She won the university of Istanbul Kültür,  Art and Design Faculty,  the design of Communication and cinema Department with a full scholarship in 2009. She is currently a master's degree student at University of Akdeniz,  Fine Arts Institute, Academy of Art and design.
PRE-SELECTION JURY
Ayça Seymenoğlu, Türkiye
She graduated from Sabiha Gökçen Vocational and Technical Anatolian High School Radio-Television / Graphic-Animation department in 2014. In the same year, he had 1-year internship at M.A.R.K.A Advertising Agency. In 2018, she graduated from Yalova University, Faculty of Art and Design / Communication Arts department with first degree. Ayça Seymenoğlu, who has worked at Maltepe University, has directed several short films and has won many national and international awards.
PRE-SELECTION JURY
Onur Doğan, Türkiye
 
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Bugüne kadar birçok yapımda yönetmen ve yönetmen olarak çalıştı. C.O.D.'yi yazdı ve yönetti. (2017) ve Reddedilenler (2019). Çalışmaları kısa film ve müzik videoları çekerek devam ediyor.
PRE-SELECTION JURY
Anthony Merchak, Lübnan

Beyrut'ta doğumludur. MTV Lübnan'da Segment Direktörü ve Ses Operatörü olarak 10 yılı aşkın bir süredir sinema ve film endüstrisinde kanıtlanmış bir çalışma geçmişiyle çalışmaktadır. Fotoğrafçılık, Müzik Videoları, Kamera, Ses, kurgu ve Film konularında uzmandır. Lübnan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Sinematografi ve Film / Video Prodüksiyonu alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Son filmi 14'ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Ses-video prodüksiyonları alanında önemli başarılar elde etmiştir.

PRE-SELECTION JURY
Turan Kubulay, Türkiye

1997 yılında İzmir'de doğdu. 2015 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon lisans programına girdi. Üniversitenin birinci yılını burada tamamladı. 2016 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon lisans programına transfer oldu ve 2019 yılında mezun oldu. Yönetmen ve yapımcı olarak çalıştığı Antalya Film Ekibine 2016 yılında katıldı. 2018 yılında Antalya Film Forum bünyesinde düzenlenen Béla Tarr Film Yapım Atölyesi'nin Teknik Yönetmenliğini yaptı. 2019 yılında YGA Liderlik Programına katıldı. 2019'un başlarında, film faaliyetlerine devam ettiği Güney Yeni Dalga adlı yeni bir film kolektifinin kurucu ortağı oldu. Aynı zamanda Çalı Köyü Film Festivali'nin kısa film koordinatörüdür.

PRE-SELECTION JURY
Erfan Parsapour, İran
 
Film, animasyon ve tiyatro yazarı ve yönetmenidir. Resimleri ve karikatürleri, sanat dünyasıyla ilk karşılaşması oldu ve çocukken büyük ilgi gördü. Yönetmen olarak kariyeri, özellikle kendisine birçok uluslararası ödül getiren “The Incomplete” ile oldukça verimli geçti. Erfan ayrıca CUBECAT animasyon stüdyosunun kurucusudur.
PRE-SELECTION JURY
Alp Özkardeş, Türkiye

Alp Özkardeş; görsel iletişim tasarımcısı ve bağımsız kısa film yönetmenidir. Doğuş Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunudur. Şu anda İstanbul Üniversitesi, Radyo Televizyon Sinema Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine ve akademik çalışmalarına devam etmektedir. Yönettiği bazı kısa filmler ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildi ve ödüller aldı.  Özgeçmişinin detaylı hali, başarıları, çalışmaları ve referansları kişisel web sayfası http://alpozkardes.com üzerinden görüntülenebilmektedir.

PRE-SELECTION JURY
Orhan Umut Gökçek, Türkiye

1987 Nevşehir doğumludur. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Kendi kurduğu şirketinde animasyon işleri yapmaktadır. Bunun yanında çizgi roman işleri de üretmektedir. “Tuş” isimli bir çizgi roman kitabı vardır.

PRE-SELECTION JURY
Umut Alaz Kökçü, Türkiye
Umut Alaz Kökçü, 25 Nisan 1996'da Balıkesir'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Balıkesir'de tamamladı. 2014 yılında Mimar Sinan Üniversitesi "Sinema-TV" bölümünde eğitimine başladı ve 2020 yılı güz döneminde bu okuldan mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca pek çok kısa film, reklam filmi, müzik klibinde görüntü yönetmenliği ve kamera asistanlığı yaptı. Kökçü, 2020 yılından beri Marmara Üniversitesi Sosyal  Bilimler Enstitüsü Sinema Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. “En İyi Kadın Oyuncu”, yönetmenin ilk filmidir.
PRE-SELECTION JURY
Umut Evirgen, Türkiye

He born in 25th April 1996 in Balıkesir. She completed her primary, secondary and highschool education in Balıkesir. She got into Mimar Sinan Fine Arts University and graduated in February 2020 from the department of “Cinema and TV”. She had part in many productions such as short films, commercials and music videos as director of photography and camera asisstant. She is currently studying her master's degree on Cinema in Marmara University. "Best Actress" is her first film.

PRE-SELECTION JURY
Taha Ovacı, Türkiye

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Dünyanın farklı bölgelerinde belgesel çalışmalarında yer aldı. İstanbul Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde lisans eğitimini ve bunun dışında film sanatı üzerine talebeliğini sürdürüyor. İstanbul’da ikamet ediyor. Reklam, tanıtım, kısa film ve belgesel çalışmalarına devam ediyor.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.