Uluslararası Koordinatörler

Uluslararası Koordinatörler
Roger Worrod (*1939) Switzerland
*e-mail: www.rogerworrod.com*
Royal Academy Of Dramatic Art’dan bir aktör olarak mezun oldu. Ken Russell’in ödüllü başyapıtındaki “Bruder” rolünde oynadı. “Song Of Summer” bir yönetmen olarak malta hakkında yazıcı, anlatıcı olarak 4 belgesel yaptı. Bir seslendirmeci olarak, Gian – Maria Volanté, Bud Spencer ve Fabio testi için seslendirme görevini yaptı. Ayrıca bir yazar olarak yaklaşık 3000’e yakın görsel-işitsel prodüksiyon üzerinde çalıştı.
Ovidiu Dumitrana (*1970) Romanya
*e-mail: ovidiu.dumitrana@gmail.com*
Ses video alanında deneyime sahiptir. TV Olgenya’da yapımcılık, (belgesel, artistik, sunum filmleri) yerel ve ulusal TV kanallarında 70’den fazla film yaptı ve bu filmlerle çeşitli ödüller aldı. 20’den fazla ulusal ve uluslararası ödül aldı. Şu anda film yapımcısı ve AB destekli projeler için halkla ilişkiler ve medya uzmanı olarak görev yapmaktadır. Birkaç yıl Romanya hükümetinde halkla ilişkiler ve kitle iletişim uzmanı olarak çalıştı. 
Elena Romanato (*1967) İtalya
*e-mail: elena.romanato@alice.it*
Milano'da Iulm ve Milan Siyasi Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Fakültesi mezunu, serbest çalışan bir gazetecidir. 1996 yılından bu yana radyo, televizyon ve yayın hakkında aylık bir dergi olan Millecanali Magazine'de çalışmaktadır. Editör olarak çalıştığı Computer Arts - Future Media Italy'de Eurosatand Millecanali dergisi için yazılar yazmıştır. Şu anda La Stampa ve Neslinet gazetesi için çalışmaktadır.
Anita Sarno (*1983) İtalya
*e-mail: anitasarnocz@gmail.com*
Uluslararası projelerde proje tasarımcısı ve yöneticisi olan Anita, özgür bir oyuncu. Avrupa ve dünya çapında farklı kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu, kültürlerarası diyalog ve yaygın eğitim alanında uzmanlaşmış eğitmen ve gençlik çalışanıdır. Etkinlik, halkla ilişkiler ve stratejik iletişim organizasyonlarında deneyim sahibidir.
Elif Edes Tapan, Türkiye
*e-mail: eliftapan@yahoo.com*

Notre Dame de Sion Fransız kız lisesini bitirdikten sonra, Washington D.C. ve Floransa`da güzel sanatlar / fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan Elif Edes Tapan, gastronomi eğitimini 1989 - 1990 yıllarında Paris Cordon Bleu’de almıştır. Elif Tapan, halen devam eden “Elif ile Lezzet Yolculuğu” programı öncesinde  “44 Tabak Aşk”, “Mutlu Mutfak” ayrıca film ve yemek konularını birleştirdiği “Olsa da Yesek” adlı üç televizyon programı hazırladı sunmuştur. Çeşitli uluslararası film festivallerinde jüri üyeliği yapmaktadır.

Nagihan Çakar Bikiç, Türkiye
*e-mail: cakarnagihan@hotmail.com*

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nden dereceyle mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İletişim Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılında, İstanbul Üniversitesi Radyo-TV ve Sinema Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlayarak, doktor ünvanını almıştır. 18 ayrı belgesel filmde yapımcılık ve yönetmenlik yapan Nagihan Çakar Bikiç’in filmleri Hollywood dahil olmak üzere uluslararası film festivallerinde yarışmış, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 26 ödül kazanmıştır. Ulusal ve Uluslararası bir çok film festivalinde jüri üyesi olarak yer almıştır.